AD Furniture jest własnością architekta i designera Krzysztofa Anuszkiewicza, prowadzącego od 20-tu lat pracownię projektową ANUSZKIEWICZ DESIGN.
Doświadczenia wielu lat pracy nad projektami domów, wnętrz i mebli pozwoliły stworzyć i zrealizować marzenia o własnej stolarni, gdzie poza wytwarzaniem wyposażenia wnętrz swoich projektów, tworzy pomysły nowych linii meblowych, ale i jednostkowe unikaty...
Stolarze , którzy wykonują meble to doświadczeni i sumienni rzemieślnicy, wykształceni jeszcze przez mistrzów pamiętających stare - tradycyjne techniki stolarstwa meblowego. Ich doświadczenie i zapał umożliwia podejmowanie często niezwykle trudnych i skomplikowanych wyzwań. Dzięki temu każdy produkt ze „stajni” ADF wyróżnia się niezwykle wysoką jakością i starannością wykonia.
AD Furniture to manufaktura stolarska produkująca serie mebli z designem, w zasadzie nowoczesnych - choć czerpiących z tradycji (linia:Frank Lloyd), ale i bezpośrednio nawiązujących do stylów klasycznych (Palladio).
Najbliższa jest nam idea mebli ruchu ARTS & CRAFTS zainicjowana w Anglii w połowie XIX w, gdzie rzemiosło spotykało się ze sztuką. Jednym z jej znakomitych przedstawicieli był architekt Frank Lloyd Wright, a ruch zapoczątkował proces nazwany w sztuce Modernizmem.
Jest nam bliskie Art Deco, którego elementów nietrudno doszukać się w detalach kolekcji FL, ale i Biedermeier (Caravaggio), a także klasycyzm w wyczyszczonej – niejako syntetycznej formie (Palladio). Nazwy kolekcji to dowód fascynacji wielkimi twórcami minionych epok – ukłon w ich stronę, ale i nieprzebrane źródło inspiracji do tworzenia nowych wartości estetycznych...
Wszystkie meble tworzymy z drewna używając najczęściej dębu, a jako budulec blatów czy oskrzyń stosujemy płytę stolarską, meblową i sklejki – fornirowane naturalnym obłogiem lub fornirem. Do wykończenia używamy najlepszych włoskich lakierów poliuretanowych lub oleju i wosku.
Dla podniesienia rangi niektórych mebli stosujemy tradycyjne techniki intarsjowania (aplikacje innych gatunków drewna wstawione jako dekoracja lub ustawianie tych samych gatunków w różnych kierunkach dla uzyskania określonego rysunku frontu).
Najbardziej „rasowe” z naszych produktów otrzymują aplikacje z części korzeniowych orzecha lub topoli (tzw. Czeczoty).